Дорадо

Дорада є морським карасем і належить до сімейства спарових.

За цією рибою закріпилася безліч інших назв – спарус, золотистий спар, аурат, корифена, лампука, риба-дельфін. Майже у всіх назвах відзначена одна з основних особливостей цієї риби – наявність смужки золотистого кольору, яка знаходиться між очима. Вона мешкає переважно в Середземному морі і східній стороні Атлантичного океану. У невеликій кількості дорада зустрічається і в Чорному морі. Молодняк зазвичай мешкає поблизу берега, а доросла риба шукає більш глибоку воду.

Дорадо є досить великою рибою. Довжина тіла може досягати 70 сантиметрів, а вага 17 кілограм.
Тіло дорадо має овальну форму і крутий профіль голови. Над очима можна помітити гострий виступ з зазубрених лусочок. На зябрової кришці шипів немає, її край гладкий. Рот у цієї риби нижній, що говорить про її харчуванні придонними організмами. Щелепи злегка висуваються вперед, причому верхня трохи довше нижньої.

Спинний плавець довгий і неподілений. Хвостовий плавець має темну облямівку і світлі кінці. Загальне забарвлення тіла сріблясте, а плавники мають рожевуватий відтінок. Дорадо харчується рибою, молюсками й ракоподібними, морськими водоростями. У неволі її годують спеціальним гранульованим кормом. Розмножуються золотисті спари з жовтня по листопад, коли виконують нерест. Статеве розподіл характерний для видів з протандрическим гермафродитизмом. Молоді особини в перші два роки життя є самцями, потім при дорослішанні вони стають самками.

Фермерським вирощуванням дорадо займалися ще стародавні римляни, що будували для цього спеціальні басейни і ставки з морською водою. Сьогодні штучним вирощуванням дорадо активно займаються в Греції, Туреччині, Франції, Італії. Щоб риба вийшла делікатесної, з ніжним м’ясом і тонким ароматом, її розводять в особливих умовах – в закритому приміщенні і зі спеціальним світлом, що створює атмосферу певного часу року. Дораду містять в найчистішій воді і підгодовують особливим кормом, завдяки чому дана риба отримує біле щільне м’ясо з чудовим смаком.

Фото Дорадо
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на vk
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Поділитися на skype
Схожі культури

КАРТА МОЖЛИВОГО ВИРОЩУВАННЯ ДОРАДО

Map loading, please wait ...