Гребінець

У Чорному морі живе лише один чорноморський гребінець Flexopecten glaber ponticus – підвид середземноморського гребінця.

Раковина округла, нерівностулкова. Ліва верхня стулка більш опукла, з майже рівними вушками, права нижня майже плоска, з переднім вушком, обмеженим знизу неглибокою виїмкою. На раковині є 9 – 12 великих ребер, всі вони однакової ширини і розділені такими ж по ширині проміжками. Внутрішня поверхня раковини ребриста.

Забарвлення від білої або жовтої до червоної і коричневої, часто права стулка світліше лівої. Довжина і висота раковини до 55 мм, ширина – до 13 мм.

Гребінці харчуються детритом і дрібними планктонними організмами, витягуючи їх з води, засмоктуючи в мантійну порожнину. Один гребінець розміром 4 см може профільтрувати близько 3 л / ч води, а гребінець розміром 7 см – до 25 л / год.

У морських гребінців, як і у інших молюсків, багато ворогів, з яких найнебезпечнішими є гострі губки, на стулках селяться водорості, мшанки, балянуси і інші безхребетні, що ускладнюють пересування молюсків.

М’ясо морських гребінців, точніше, їх великий мускул-замикач, а іноді і мантія є смачноб і ласою стравою.

Місця проживання гребінців приурочені в основному до піщаних і мулувато-піщаним грунтам на глибинах від 3 до 80 м, а найбільші скупчення бувають на глибині від 5 до 30 м. Вид поширений в Середземному, Егейському, Мармуровому і Чорному морях.

Культивується гребінець по всьому світу. Технології мають різні варіації: від вирощування в пластикових або мережевих садках до індивідуального кріплення молюсків на мотузки. Світовий обсяг марикультури гребінця 300 000 тонн, найбільші виробники США і Китай.

Культивируется гребешок по всему миру. Технологии имеют разные вариации: от выращивания в пластиковых или сетных садках до индивидуального крепления моллюсков на веревки. Мировой объем марикультуры гребешка 300 000 т, самые крупные производители США и Китай.

ФОТО ГРЕБІНЦЯ
Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на vk
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Поділитися на skype
Схожі культури

КАРТА МОЖЛИВОГО РОЗВЕДЕННЯ ГРЕБІНЦЯ

Map loading, please wait ...