Гігантська прісноводна креветка

Прісноводна гігантська креветка Macrobrachium rosenbergii, широко використовуються в аквакультурі для товарного вирощування в багатьох країнах світу, в тому числі і в країнах з помірним кліматом.

Прісноводні тропічні тепловодні креветки, особливо гігантська, широко використовуються в аквакультурі для товарного вирощування в багатьох країнах світу, в тому числі і в країнах з помірним кліматом. У 2018 році її виробництво становило понад 230 тисяч тон в світі.

Природний ареал гігантської прісноводної креветки охоплює всі країни Південно-Східної Азії від Індії до Китаю, а також острови Океанії і Північну Австралію. Основні місця проживання – пониззя і естуарії річок. Для нересту (ікрометання) креветки опускаються в опріснені пригирлові морські ділянки, а личинковий розвиток її відбувається в солонуватій воді. Оптимальною для розмноження, харчування та зростання гігантської прісноводної креветки є вода з температурою 28-30 ° С, при 20 ° С вона перестає харчуватися, а нижче 13 ° С починається її загибель.

Підійде як тваринний, так і рослинний корм. З живих кормів можна давати трубочника, мотиль, коретру, циклопа і великих дафній. Час від часу бажано пригощати личинками земноводних, молюсками, живою рибою. Морепродукти (кальмари, мідії, пікша, минтай, філе тріски та інші) також підуть у справу. Зрозуміло, все повинно бути попередньо подрібнене. З рослинності буде корисно підгодовувати ошпарені кропивою, шпинатом і лопухом. Іноді можна давати штучні корми для риб типу Tetra і їм подібні.

Корм подається в міру необхідності, коли попередній повністю знищений. Якщо залишити його надовго залежуватися, то може зіпсуватися вода.

За час свого розвитку личинки проходять 12 стадій, кожна з яких триває близько трьох днів і закінчується линянням. Після останньої личинкової стадії відбувається линька метаморфоза в пост личинку, які також часто линяють і швидко ростуть. З віком частота линьок зменшується .
Линька – критичний період в житті креветок, на нього припадає максимальна їх загибель. В цей час креветки стають чутливими до всіх несприятливих абіотичних факторів і більш доступні для канібалізму і хижаків.
У дослідах, при вмісті в ставках креветки досягали статевої зрілості у віці 4-5 місяців, самки при довжині 72 – 105 мм і масі 4 – 10 г, а самці відповідно 89 – 95 мм і масі 10 -12 м Після досягнення статевої зрілості , в зв’язку з великими енергетичними затратами, пов’язаними з продукуванням ікри, зростання самок дещо сповільнюється. На відміну від самок, самці мають високий темп зростання і після досягнення статевої зрілості.

До дев’ятимісячного віку гігантська прісноводна креветка може досягати маси 100 – 120 г, до року – 140 – 150 г, а іноді 200 г Максимальний розмір самок – 200 г, довжина 283 мм, самців відповідно 250 г та 326 мм. У той же час, маса і розмір креветок навіть в одному посліді відрізняються великим розкидом.

Характерною особливістю поведінки гігантської прісноводної креветки є те, що вона при вирощуванні в ставках ніколи не заривається в грунт, що не робить нір, але ховається в різного роду природних і штучних укриттях. Тому в ставках або басейнах, де вони містяться, необхідно створювати штучні укриття із залишків поділи (особливо коричневого кольору), плиток черепиці, листів шиферу, уламків труб, спеціальних «поличок». Для креветки даного виду характерна нічна активність.

Гігантська східна креветка Розенберга вважається однією з найсмачніших, тому в багатьох країнах їх розводять в гастрономічних цілях. У Таїланді цю справу і зовсім поставлено на потік. Пригоститися такий креветкою – задоволення не з дешевих: одна штучка коштує приблизно 15-20 євро. Транспортують їх в живому вигляді (в спеціальних машинах або ящиках з вологим мохом) або в замороженому.

ФОТО ГІГАНТСЬКОЇ ПРІСНОВОДНОЇ КРЕВЕТКИ

Поділитися на facebook
Поділитися на twitter
Поділитися на linkedin
Поділитися на vk
Поділитися на telegram
Поділитися на whatsapp
Поділитися на email
Поділитися на skype
Схожі культури

КАРТА МОЖЛИВОГО РОЗВЕДЕННЯ ПРІСНОВОДНОЇ КРЕВЕТКИ

Map loading, please wait ...